KURUMSAL

TARİHÇE

Nora Global Lojistik Uzakdoğu'dan İzmir Limanı'na ilk parsiyel konteyner ithalatını gerçekleştiren firma olma unvanıyla 1997 yılında İzmir merkezli olarak kurulmuştur.

2002 yılında ihracat departmanı faaliyete geçirilerek ithalat alanındaki uzmanlık ihracat servisiyle birleştirilmiştir.

Merkezini İzmir’de kuran Nora Global Lojistik , 2005 yılında İstanbul, 2017 yılında Cibuti ve 2018 yılında da Etiyopya şubelerini faaliyete geçirmiştir. Geniş acente ağı ve armatörlerle güçlü ilişkilerini kullanarak, ofislerin İstanbul ve İzmir’de bulunmasına rağmen; Mersin, İskenderun, Antalya, Trabzon, Samsun limanlarından operasyonel servis vermektedir.

Denizyolunda verilen hizmete ek olarak kara departmanı kurulmuştur. Böylelikle müşterilere yapmış oldukları ithalatlarda son taşıma, ihracatlarında ise ön taşıma hizmeti verilmektedir. Denizyolunda sahip olduğu kontratlı navlunlarını kara yolunda da edinmeyi başaran Nora, vermiş olduğu ön taşıma / son taşıma yurtiçi hizmetinin yanında müşterilerine yurtdışı yüklemelerinde de yardımcı olmaktadır.

Deniz, Kara ve Hava yolunda sağlanan profesyonel hizmete ek olarak proje işlerinin de elleçlenmesiyle, müşterilere multimodel taşımacılık, break bulk ve gemi kiralama alanında da hizmet sunulmaktadır.

Bugün; güvenilir, şeffaf ve hızlı bilgi akışı sağlayan, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaları ve yazılım altyapısı ile sektörde katma değer yaratan bir firma olarak yoluna devam etmektedir ve gelişerek devam edecektir.