AFRİKA

Afrika, yüz ölçümü ve nüfus yoğunluğu açısından dünyanın en büyük ikinci kıtasıdır. Kendisine bitişik kabul edilen adalar ile birlikte 30,8 milyon km²lik alanı ile dünya yüz ölçümünün %6'sını ve dünya üzerindeki toprakların %24,4'ünü kapsar.

Afrika’nın 21. yüzyılın ikinci yarısından itibaren uluslararası sistem içerisinde daha etkin rol oynaması ve küresel sahnede ağırlığı giderek artan bir aktör olması beklenmektedir. Pek çok alanda hızla gelişen Kıta’nın barındırdığı ekonomik ve ticari potansiyel ile jeopolitik ağırlığı, birçok ülkeyi ve yatırımcıyı son yıllarda Afrika’ya çekmeye başlamıştır. Türkiye kendi tarihi tecrübesini, toplumsal, siyasal ve kültürel birikimini, sahip olduğu olanak ve kaynakları Afrika ülkeleriyle “Afrika'nın sorunlarına Afrikalı çözümler" ilkesi çerçevesinde ve karşılıklı yarar temelinde paylaşmaktadır.

Nora Global Lojistik olarak Türk Kızılayı’nın Afrika ülkelerine düzenli olarak, Türk halkının bağışları ile yaptığı insani yardım programları ile tüm yükleme ve teslimat görevleri firmamız tarafından organize edilmiştir.
İnsani Yardım Projelerimiz için tıklayınız

Nora Global Lojistik olarak umzan ekibimiz ve tecrübemizle tüm Afrika kıtasında taşımacılık işlemlerinizde siz değerli müşterilerimize yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

-Angola
-Batı Sahra
-Benin
-Burkina Faso
-Burindi
-Çad
-Kape Verde
-Cezayir
-Cibuti
-Kongo Dr
-Ekvator Ginesi
-Etiyopya
-Eritre
-Esvatini
-Fas
-Fildişi Sahili
-Gambiya
-Gana
-Gine
-Gine Bissau
-Guney Afrika
-Guney Sudan
-Kamerun
-Kenya
-Kongo
-Lesotho
-Liberya
-Madagaskar
-Malavi
-Mali
-Mauritius
-Mısır
-Mozambik
-Moritanya
-Nabibya
-Nijer
-Nijerya
-Orta Afrika
-Saotome
-Senegal
-Seyşeller
-Sierra Leone
-Somali
-Sudan
-Tanzanya
-Togo
-Tunus
-Uganda
-Zambiya
-Zimbabve